Ceramizer CMC - smar do łańcucha motocyklowego
preparat do smarowania, regeneracji i zabezpieczania przed zużyciem powierzchni tarcia łańcucha motocyklowego
korzyści :
- Zapewnia stałą ochronę trących się powierzchni łańcucha i zatrzymuje procesy jego zużycia. Ogniwa stają się bardziej odporne na nagłe przeciążenia.
- Wydajne i wygodne smarowanie, jedna aplikacja umożliwia pokonywanie do 1000 km przebiegu nawet przy wysokich obciążeniach.
- Preparat jest skuteczny zarówno w łańcuchach typu O-ring, X-ring jak i Z-ring.
- Aplikacja za pomocą strzykawki pozwala precyzyjnie nanosić smar na łańcuch zachowując w czystości pozostałe elementy motocykla.
- Dzięki podwyższonej lepkości rozbryzgiwanie przy wyższych prędkościach jest minimalne (pod warunkiem prawidłowej, równomiernej aplikacji).
- Aplikatory są małe i lekkie (opakowanie zawiera 4 aplikatory po 4 gram każdy) co ułatwia ich przechowywanie w podróży.
- Aktywne nano komponenty wyrównują mikrodefekty i błyskawicznie obniżają do minimum współczynnik tarcia pomiędzy łańcuchem a zębatkami przez co wydatnie poprawiają proces smarowania trących się detali.
- Ceramizer® CMC zmniejsza hałas pochodzący od pracy łańcucha i zębatek.
- Penetruje szczeliny łańcucha zabezpieczając łańcuch i zębatki przed zużyciem i korozją.
- Skuteczny zarówno w motocyklach rekreacyjnych jak i sportowych.
Smar tworzy warstwę ceramiczno-metalową na powierzchniach tarcia łańcucha i zębatek powodując regenerację przez co wydłuża okres eksploatacji łańcucha i zębatek oraz przeciwdziała rozciąganiu łańcucha. Dodatkowo smar jest hydrofobowy tzn. odporny na zmywanie w trudnych warunkach atmosferycznych.
Regeneracja przeprowadzana jest bez demontażu urządzeń, w trakcie ich normalnej eksploatacji. Procesy termodynamiczne zachodzące na powierzchniach trących się, powodują narastanie warstwy ceramiczno-metalowej we wszystkich miejscach a szczególnie w miejscach zużytych (wytartych). Narastanie stopniowo stabilizuje się wraz ze zmniejszaniem się współczynnika tarcia.
Proces narastania sam optymalizuje szczeliny trących się detali i po osiągnięciu wartości nominalnych, zatrzymuje się samoczynnie, odbudowując powierzchnie w sposób niemalże idealny.
Oznacza to, że w miejscach bardziej wytartych lub tam gdzie powstały rysy, odbudowuje się grubsza warstwa
niż w miejscach mniej wytartych, co w rezultacie prowadzi do odbudowy idealnej (pożądanej) geometrii trących się detali.